Майже кожного дня 63-річний Володимир ПРИЩЕПА, пенсіонер, через підірваний міст на Кільцевій, що на ЗАЗі в Чернігові, їздить у гараж. Котить двоколісним транспортом до самої прірви. Злазить і потихеньку спускається по нахиленій плиті. Справа веде велосипед. Переходить по дерев’яній саморобній кладці і піднімається на інший бік дороги.
— Це ще ви не бачили, як тут було, коли вода стояла, — розповідає Володимир Миколайович. — Уся кладка була у воді. Тижнів два тому. А як переходили? Чвякали, ноги мочили. На машині виїжджаю в місто у справах, а потім додому знову велосипедом.
Міст підірвали, якщо не помиляюся, 27 лютого минулого року наші. Шоб росіяни не пройшли, а вони проривались від «Епіцентру». Кладку зробили восени місцеві. До цього обходили через вулички, дачами, через обласну лікарню. Добре коло давали. Довжина мосту метрів 50. Старий, але ремонт робили кожен рік. Чув, що влада планувала обстеження, а чи проводила, мені не звітували, — жартує.
— Це єдиний підірваний міст, що сполучає мікрорайони ЗАЗ, Олександрівка?
— Далі є ще один. Але його не чіпали. Газопровід іде, мабуть, побоялися, щоб не пошкодити.
— Не страшно йти? Можна оступитися і булькнути у воду.
— Кладку прив’язали дротом до арматури пошкодженого мосту. Тримається добре. Дошки встелені в декілька шарів. За день тут переходить багато людей. Щоб сісти в маршрутку, треба добратись до обласної лікарні або до проспекту Перемоги. А звідси до зупинки кілометра півтора.
До пенсії працював виконробом, коли будували ТРЦ «Голлівуд».
— На велосипеді пересуваюся містом кожного дня. Через містпереїжджаю раз чи два на тиждень. У нас тут дача. Велосипед під руку, і пішов, — захекався Василь СТІНКОВЕЙ, пенсіонер. — Іншого виходу немає. У кого легкі сумки, можуть обійти через вулички до обласної лікарні.
— У Чернігові під час воєнних дій було пошкоджено чотири таких об’єкти: пішохідний міст через Десну, два шляхопроводи на вулицях Квітнева та Мазепи, зруйнований міст на Кільцевій, — пояснила 35-річна Тетяна КОРЖ, речниця управління житлово-комунального господарства Чернігівради. — На пішохідному мосту усунули недоліки покриття та огородження. На інших об’єктах проводять обстеження.
— Через мости на Мазепи і Квітневій водії їздять?
— Так. Користуватися ними можна, але потребують ремонту. На цих ділянках встановлені додаткові знаки: обмеження ваги транспорту і обмеження по смугах руху.
— Скільки грошей треба, аби відновити міст на Кільцевій?
— Ще невідомо, бо висновків обстеження поки немає.