Головна » Місто » Бориса Дєдова, скульптора, проводжали оплесками
22.05.2025 | Місто
Борис Дєдов. Фото з архіву
19 травня в Катерининській церкві відспівали 68-річного Бориса Дєдова,скульптора, директорамузею сучасного мистецтва «Пласт-Арт» (на Валу, поруч з художнім музеєм). Він був дотичний буквально до всіх мистецьких проєктів зі спорудження пам’ятників, меморіалів, пам’ятних знаків у Чернігові та області*.
— Помер 17 травня вночі в чернігівській лікарні №4. Обширний інсульт. Йому ще 2 травня стало погано. Поклали в радіозаводську лікарню, згодом перевезли на Шерстянку, — втирає сльози 79-річна Галина ДЗЮБ, теща.
Галина Дзюб, теща
До труни Дєдова поклали квіти 34-річний Іван Ващенко, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації, 39-річний Сергій Гривко, народний депутат, 53-річний Олексій Биш, заслужений артист України, актор молодіжного театру, 47-річна Оксана Тунік-Фриз, волонтерка, голова всеукраїнського об’єднання «Лицарський хрест», 65-річний Костянтин Ягодовський, відомий чернігівський колекціонер.
Букет білих троянд поклав до труни син Андрій, нині військовий. Не стримувала сліз донька Анастасія Домбровська.
Вони стояли біля домовини, а також племінниця Олена Світлична, вдова, друга дружина Дєдова 39-річна Світлана та 12-річна донька Оксана.
Зліва направо: донька Оксана, вдова Світлана, племінниця Олена Світлична
— Борис Степанович мав свій погляд. Через те, можливо, хтось його недолюблював. Багато з нас запам’ятають його гостинним. Після потужної праці чи нової виставки запрошував посидіти на дерев’яному дивані, як казав, «шевченковому». Прихвалював сальце, любив пісню.
Син Андрій та дочка Анастасія
Переживав за сина Андрія і творив свою молитву так, як умів. Пам’ятав тих, кого вже не було на землі, але мав з ними справу за життя. Його трудами в нашому храмі є три ікони: свята Катерина, Михайло і Федір Чернігівські та образ святої Варвари, — сказав після відспівування 46-річний Роман КІНИК, настоятель Катерининського храму.
— Я бачив у ньому людину, заглиблену в мистецтво. Музей «Пласт-Арт» став відправною точкою для багатьох молодих художників. Багатьох музеїв на Чернігівщині торкнулися його рука і душа. Ми обговорювали проєкт перевтілення простору навколо художнього музею. Він продукував цікаві ідеї. На жаль, не всі зміг реалізувати. Від деяких довелося відмовитися через російське вторгнення. Але в мене є ці його пропозиції. Думаю, зможемо частково їх втілити в пам’ять про Бориса Степановича, — сказав 49-річний Юрій ТКАЧ,директор обласного художнього музею імені Григорія Галагана.
Коли з храму несли труну до машини, присутні проводжали Бориса Дєдова оплесками. Тіло повезли в крематорій до Києва. Поховають прах на кладовищі «Яцево», біля батьків.
*Борис Дєдов — співавтор меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» разом з Анатолієм Гайдамакою, народним художником України, та керівник групи виконавців комплексу робіт.
Працював над проєктом реконструкції центрального скверу імені Миколи Попудренка в Чернігові, облаштуванням музею Пантелеймона Куліша і Ганни Барвінок «Ганнина Пустинь», оформляв коплекс «Лісоград» та музей партизанської слави в Єліному на Сновщині, музей родини Розумовських у Лемешах та Миклухи-Маклая в селі Калитянське на Козелеччині. Автор архітектурно-художнього рішення будівлі посольства України в Білорусі.