Безплатні дрова, метал, цегла на смітниках біля Земснаряда

28.03.2024 | Місто

Петро Іваненко біля озера

69-річний Петро ІВАНЕНКО з Лісковиці (мікрорайон Чернігова) біля Земснаряда (штучне озеро) складає на багажник старенького велосипеда поліна.

— Хочу на дрова взять,  — каже. — А що робить. Дерева ж попиляли. Неприємно оку. Ідеш — смітник. Розкопали — наведіть порядок, — показує на сміття та яму, в якій видно люк. — Певно, добиралися до цього колодязя. Тут каналізація високого, до трьох атмосфер, тиску — жижу, відходи качають.

Поки розмовляємо, до Петра Іваненка підходить, чоловік, який у смітті шукав метал. Руки в нього зайняті.

— Закинь мені це в кишеню, — подає знахідку  Петру Іваненку.

Гвіздки, завіси, дріт можна було знайти ще в одній купі сміття за пару десятків метрів від каналізаційного люка. 14 березня вона ще була. А потім приїхала машина з блоками. Прибув кран. З пів десятка робітників. 19-го навколо смітника вже був створений своєрідний чотирикутний саркофаг з бетонних блоків. Ще й пісочком трохи присипали ☺.

Дрова, метал — не єдині знахідки на березі Земснаряда.

Якщо пройти в бік траси, що веде на Київ, натрапляєш на вже розгладжений спуск зі сміття будівельного. Люди з навколишніх дач під’їжджають на велосипедах і на багажник кладуть биту цеглу. Кажуть, що сюди вивезли її, розбираючи готель «Україна». Придивляючись, помічаю бите скло, розтоптаний кросівок, дверцята від шафки.

— Дійсно, відходи схожі на будівельне сміття, — підтвердив Сергій ЖУК, начальник екологічної інспекції Чернігівської області. — У нас є офіційне звернення. Людина до нас звернулася. Інспекція займається. З’ясовує, чи є порушення.

Тамара КРАВЧЕНКО. Фото авторки