БЕРЕМО НЕ ВСІ МАШИНИ
Олексій Кулеба, заступник керівника Офісу Президента, повідомив, що в Чернігові внаслідок влучання ракети постраждало 67 транспортних засобів.
СТО вже почали розміщувати рекламу про ремонт і відновлення.
«Відновлення авто після ДТП, артобістрілу, влучення снаряда, пожежі.
Вартість за один елемент — від 3 тис. грн!
Усе під ключ: заміна запчастин, зварювання, рихтування, фарбування, електроніка
Усе в одному місці. Привезли розбите авто, забрали ціле та на ходу! Демократичні ціни, 9 років досвіду, понад 100 відновлених авто.
Попередня оцінка за фото!»
Вул. Дрозда, 16 (за «Будка Баром»).
— Ще поки ніхто не звертався, — каже телефоном Олексій, власник СТО, який розмістив об’яву. Власники ще оцінюють свої авто.
Яскраво-синій «Форд» з розтрощеним лобовим склом, вибитою фарою стоїть у дворі авторемонтної майстерні «Автостиль».
— Багато везуть машин після вибуху на площі 19 серпня?
— Зо два десятки вже є, — відривається від слухавки Павло ПИСАРЕНКО, директор СТО. — Але ж ми всі не беремо. Вибух ламає дах машини, ламає все. Деякі відновлювати просто немає сенсу. Їх же пороздувало, повело всі. Від вибухової хвилі машину роздуває. Хоч машина стояла зачинена, хоч з відкритими вікнами, усе одно.
Ті, що стояли на площі під драмтеатром, практично не підлягають ремонту. Ми беремо те, що більш-менш вижило, що було не в епіцентрі вибуху. Ось ця стояла трохи далі, — киває на синю легковушку. — Тут власниця просила просто поміняти скло. Скло замовляла сама. Фару нову ми замовили. Верх трішки погнутий, але людина каже, що відновлювати немає коштів, а машина потрібна зараз.
— Вистачить скла замінити все вибите в тих машинах?
— Звичайно. Під замовлення привезуть. Хіба трішки почекати.
— Ми машини після вибуху ремонтувати поки що не беремося, — розводить руками Сергій ВОВЧОК, майстер з СТО «Автодот», що навпроти. — Людей мало, не справимося. З 18 співробітників залишилось вісім, інші в ЗСУ. Доробляємо, що є. Зараз по всіх СТО міста нестача робочих рук: співробітникам повістки вручають.
— Чи покриває автостраховка ремонт пошкоджених внаслідок вибуху машин? Чи багато з тих 67 зверталися?
— Насправді їх більше, оскільки не всі власники зверталися в поліцію, — вважає 50-річний Андрій МАРЦЕНЮК, директор департаменту регіонального розвитку страхового товариства «Гарантія». — Якщо ви маєте на увазі обов’язкове страхування, у народі «цивілку», однозначно ні. «Цивілка» покриває відповідальність транспортних наземних засобів. Наприклад, внаслідок ДТП страхова компанія винуватця виплачує постраждалому. У даному випадку вини водія в ушкодженні авто немає І страхова компанія такі випадки не розглядає.
Добровільне страхування «Каско» покриває збитки власника транспортного засобу. Але не в цьому випадку. Бойові дії — це виключення. У 90 випадках такі випадки в договорі не прописані. Іноді покривають 5-10 відсотків.
Власникам слід діяти як власникам пошкодженого внаслідок бойових дій майна: звертатися в поліцію.
Олена ГОБАНОВА
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (543)
- Війна (183)
- Перехрестя (126)
- Політика (77)
- Здоров'я (69)
- Заєдісь! (56)
- Кримінал (53)
- Довоєнне (45)
- Весілля (24)
- Будмайданчик (20)
- Земля (19)
- Про простих (15)
- Промка (13)
- Чорна скринька (13)
- Проект Випускники (11)
- Життя (10)
- Жіноча рада (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Про складних (7)
- Акція (5)
- Розгрузись (3)
- Новини (2)
- Точка зору (1)