— Самостійно плавати ще боїться, але я поряд і підстраховую. Відвідуємо цей басейн з першого місяця життя, з листопада 2019 року. Зараз Даніілу три з половиною роки. Робили «перерву» на війну. Виїздили за кордон. Там теж знайшли басейн, ходили раз на тиждень, щоб не втрачати навики, — розповідає 31-річна Анастасія БУБЕНКО, чернігівка, оператор лінії «102» в обласному управлінні поліції. Разом з трирічним Даніілом, сином, відвідує басейн у дитячій поліклініці, що на проспекті Левка Лук’яненка (колишня вулиця Рокоссовського). — Ходимо двічі на тиждень. Плаваємо разом. Медсестри не гірше тренерів навчають, як поводитися у воді.
За пів року Даніку чотири. Сподіваюся, що в поліклініці відкриють ще й найбільший басейн (їх два, і дві ванни для малечі), і ми будемо далі плавати. У 2019 році платили 50 гривень за заняття, зараз — 180 гривень. Дорого, але альтернативи в місті немає, басейн «Авангард» на проспекті Перемоги не працює.
Басейн і ванни у КНП «Сімейна поліклініка» (колишня назва «Дитяча поліклініка № 2»), відновили роботу в квітні. Були на замку з початку повномасштабної війни.
— Плавати починають з ванни. Призначена для малюків віком від одного до трьох місяців. Зажила пупкова ранка і можна йти до нас. Заняття індивідуальні, до десяти хвилин. Проводить тільки наш інструктор, показує, як займатися вдома. Наступна ванна «Акваріум», для малечі з трьох до шести-семи місяців. Тут уже батьки самі пробують. Розвиваємо плавальні рефлекси, навчаємо пірнати, — перераховує 51-річна Олена РЕВКО, медична сестра з масажу. — Басейн «Малятко» для діток від шести місяців до чотирьох-п’яти років. Тут уже можна і з мамами поплавати. Займаються пів години, групами до п’яти чоловік. Температура води 31 градус, у приміщенні — 35. Басейн десь два на чотири метри на 14 кубів води.
Великий басейн утричі більший за «Малятко», на 45 кубів води. Під час воєнного стану поки вирішили не відкривати. Раніше там плавали діти від п’яти років. І, як правило, без батьків. Тому інструктору під час повітряної тривоги буде важко їх усіх одночасно виловити, допомогти одягнутися і відвести в укриття.
Якщо отак з самого народження відвідувати і регулярно ходити, то вже дворічною дитина вміє плавати.
— Після плавання доня краще їсть і відразу засинає. Не треба заколихувати. Не було тонусу м’язів. Спочатку доня плавала разом з інструктором, а як підросла, стала і я з нею. В інтернеті купили їй купальник і мені заодно обновили:). Літечко ж скоро, — одягає після купання Емілію, їй сім місяців, 25-річна Надія БОЙПРАВ.
— Що берете із собою в басейн?
— Підгузок, пелюшку, рушник, вушні палички. Під час купання дитинка пірнає.
— Треба спеціальний підгузок для плавання. Клейонка щільніша в ньому, — поправляє Олена Володимирівна. — Мамочки кажуть, що в місті їх важно купити. І вони дорожчі. Усі розкупили, як басейн відкрився:).
— У поліклініці опалення вже вимкнули. У вас тут тепло. Чим підтримуєте температуру повітря? — перепитую в медсестри.
— У нас своя котельня. Тепло залишили лише на водний блок.
— Воду щодня зливаєте?
— Ні. У нас у всьому водному блоці потужні сучасні фільтри. Вода прирівняна до питної. Кожного місяця здаємо воду на аналізи.
— Щоб відвідати басейн, треба укласти декларацію з лікарем «Сімейної поліклініки»?
— Зовсім ні. Приймемо будь-яку дитинку. Зараз, окрім дітей з Чернігова, до нас їздять з Ріпок. Записано близько 40 чоловік.
Послуга платна — 180 гривень. Бо не підпадає під фінансування від Національної служби здоров’я. Цього року не маємо пакета реабілітації.
— Які аналізи треба здати, щоб відвідувати басейн?
— Зішкріб на ентеробіоз і аналіз калу. Для мами і дитини. Здавати раз на три місяці. Додатково мамі треба пройти дерматолога, флюорографію і гінеколога. Перший, другий лікар — раз на рік, третій — раз на пів року, — уточнила 35-річна Альона ЮЩЕНКО, медична сестра з ЛФК.
— Бачу сьогодні лише мам з дітками. А чи приходять татусі?
— Так. Зараз ходить один тато. Перед війною була група з чотирьох чоловіків.
— Дітки плавають. А де можна розслабитися мамі:)?
— Маємо перлинну ванну — через апарат додається озон та лікарські засоби, за бажанням. Це може бути розмарин, ромашка, суміш антистрес, бішофіт. Вода бурлить, як у джакузі. Вартість 250-350 гривень за сеанс до 30 хвилин. Є ванна з гідромасажем. За 15 хвилин — 160 гривень.
Направлення від сімейного лікаря чи здавати аналізи для таких ванн не потрібно. Вода зливається після кожного. Просто приходите і плаваєте:). Так як ми «Сімейна поліклініка», надаємо послуги і дітям, і дорослим.
Також у нас є душ Шарко (вид лікувального гідромасажу). 135 гривень до 20 хвилин. Циркулярний душ. Корисний при захворюванні нервової системи. 100 гривень за 10 хвилин.