У квадратній коробці — піца незвичної форми. Виріб вліз тільки по діагоналі , бо довгуватий. Не круглої стандартної форми, але теж класика: в основі два круги і овал з головкою. Таке бешкетники малюють на паркані. Добре, що пласке.
— І що це? Зовсім не схоже!
— Ну ракета ж…
— Ага, ракета. Ріж його, Валю!
Дружним жіночим колективом пробуємо в редакції щойно привезену піцу з кафе-піцерії «Da!Bro», що на Ремзаводі. На сайті в меню вона значиться як «Ракета». У чеку піца називається «путін ХУ..О».
— То це ракета чи таки прутень? — питаю у 27-річного Віталія ГУБАРА, власника закладу.
— Кожен бачить своє. Форма схожа на космічну ракету компанії Blue Origin. Стовбур, голова і клубки диму внизу, — шукає в телефоні картинку для порівняння Віталій. Дійсно, схоже.
— Але гості кажуть, що їм щось інше нагадує, — веселиться Губар. — Є дуже ненависна всім нам людина, якій ми присвятили це зображення. Зараз так багато суму і негативу кругом, що хочеться внести трішки позитиву і гумору.
Ще до повномасштабної війни ми почали розробляти три форми для піци: як Мікі Маус, сердечко і отака ракета. Це такі форми для тіста. Спершу я хотів робити піци у вигляді діснеївського мишеняти, для дітей. У результаті з трьох форм запустили тільки «путіна». Є технічні складності: така формова піца виготовляється довго. Ми думали, що можна просто відтиснути формою сире тісто, зайве прибрати і випікати. Але не запечене тісто не тримає форми і при перекладанні в піч тягнеться, деформується. То ракета довша, то клубні завеликі:).
— Чого не можна окремо стовбур, до нього круглі яйця… тобто, клубні приліпити і так запікати?
— Ні, ні, так усе повідвалюється. Сире тісто треба закладати у форму, зверху начинку, і так запускати в піца-піч. У результаті, якщо звичайна піці запікається 2-5 хвилин, то формова — 15. Коштує вона дорожче. Але з продажу таких піц частину грошей (15 відсотків) ми донатимо на ЗСУ. У кінці місяця зробимо підрахунок і переведемо у фонд «Повернись живим». Почали продавати їх тільки у вересні, анонс робили до Дня Незалежності. Потім ще чекали більші коробки, бо в 30-сантиметрові не вміщалась. Замовили 33 сантиметрові. І то треба класти по діагоналі.
Начинки трьох видів: «Чотири сири» (199 грн), «Чотири м’яса» (229 грн) і «Салямі» (169 грн).
Піцерія «Da!Bro» на Ремзаводі відкрилось недавно. Є ще бургерна «Da!Bro» у ТРЦ «Голлівуд».
— Тут ми спершу відкрили вікно видачі, хотіли спробувати попрацювати в тестовому режимі, — пригадує Віталій. — Це було 22 лютого минулого року. Попрацювали аж півтора дні.
Знову відкрилися півтора місяці тому. Спочатку бургерна, потім тут. За війну були збитки, крадіжки. Ми годували наш блокпост біля «Будки-бару».
Потім тут ремонт закінчували. Добре, що будівля не постраждала, адже ракета (снаряд) пролетіла поряд. Але не розірвалася.
— Добре «ракети» розходяться?
— Не масово, але беруть. Хтось для друга сюрприз зробить, хтось на дівичник замовить. Усе-таки більше купують хлопці.
— Як виносиш цю піцу, завжди бурхливі емоції в людей. Сміються, фотографують, — признається 20-річна Наталія КУГУК, офіціантка.
— Я коли привожу «ракету» замовнику, жартую: наша піца — це тест на оптимізм або песимізм. Оптиміст каже, що піца «оху.. нна», а песиміст — «ху..ва», — погоджується Віталій. — Іноді, хто замовляє, просять написати на коробці щось особливе, зрозуміле тільки для того, кому приїде піца. Наприклад, недавно хлопець попросив приписати: «Три роки потому…». Що він мав на увазі, не знаю, але ми приписали.
Заклад працює з 10 ранку до 22 вечора. Кухня — до 21.00. Пиво, алкоголь продають до 20.00.
* * *
Ми замовили піцу «Чотири м’яса». Бо вона найпопулярніша. Це, мабуть, найдорожча піца в закладі. 229 гривень. Звичайна кругла «Чотири м’яса», 560 грамів, коштує тут 189 гривень. Пробуємо.
— Солонувата, — вередує одна з нас.
— Сиру мало, — зауважує інша.
Між тим за дві хвилини в коробці нічого не залишилось.