657 звернень від постраждалих під час ракетного удару прийняв центр допомоги Чернігівради
Головна » Місто » 657 звернень від постраждалих під час ракетного удару прийняв центр допомоги Чернігівради
25.04.2024 | Місто
Микола Турок
— Вже вдруге в моїй квартирі вилітає це вікно. Минулого разу тільки скло, а в цей раз і перегородка хитається, — журиться 65-річний Микола ТУРОК, пенсіонер. Пройшов в останній день роботи центру, 24 квітня. — Проживаю за квартал від місця прильоту, по вулиці Захисників України, 14. На весь під’їзд «пощастило» мені на першому поверсі і сусідці на п’ятому. Той раз за свої гроші робив, майже чотири тисячі гривень віддав за скло. А зараз треба повністю міняти. Сподіваюся, допоможуть.
За чотири дні роботи — 18,19, 22, 23 квітня в Єдиному центрі допомоги, котрий тимчасово знаходився у міському Палаці культури (колишні «Хіміки») зареєструвалося 657 чернігівців, постраждалих під час ракетного удару 17 квітня. Для зручності в одному місці зібрали представників п’ятьох фондів: БФ «Рокада», французька гуманітарна організація «Acted», чеська гуманітарна організація «Людина в біді», NRC (норвезька рада у справах біженців), БФ «Право на захист». Постраждалим надавали юридичну та психологічну допомогу, а також збирали інформацію про потреби у відновленні житла.
— 24 квітня останній робочий день центру. Хто не встиг, може прийти у відділ звернень громадян на Шевченка, 9, — каже Ірина БРУСИЛЬЦЕВА, начальниця відділу звернень громадян Чернігівради. — Всю допомогу надають міжнародні партнери (донори). У кожного своя спеціалізація: хтось вікна ставить, хтось грошову допомогу видає, хтось юридичну.
— Якщо людина проживала в постраждалому житлі, але не була прописана. Чи є шанс отримати допомогу на відбудову?
— У кожного донора свої умови надання допомоги, тож треба розглядати кожен випадок індивідуально.
Також чернігівці, які отримали травми під час ракетного удару та ті, у кого пошкоджені оселі, можуть розраховувати на виплати по 3600 гривень. Виплачуватимуть міжнародні партнери протягом трьох місяців.
— За чотири дні за психологічною допомогою звернулося близько 30 людей. Хтось просив допомоги телефоном, хтось, навпаки, хотів розмову віч-на-віч. Прийшло багато батьків з дітьми. Після ракетного обстрілу малеча боїться залишатися вдома, погано сплять, — розповіла Олександра СЕРДЮК, психологиня благодійного фонду «Рокада». — Багато літніх самотніх людей приходить. У когось діти виїхали за кордон, у когось вони далеко.