2500 кілометрів за прахом ексчоловіка подолала Марина Ракіеле

15.02.2024 | Місто

— На жаль, ні брату, ні двом донькам від першого шлюбу Альфонсо не потрібен. Подзвонили і сказали, щоб я займалася похованням, забирала в Україну, — ледь стримує сльози 40-річна Марина РАКІЕЛЕ. — Сьогодні, 24 січня, о 12.00 виїжджаю на власній машині з донькою. Дорога 2500 кілометрів в один бік. Щонайменше два дні за кермом.

23 січня в провінції Турин, Італія, помер 69-річний Альфонсо Ракіеле, відомий чернігівській ресторатор. Починав Альфонсо у 2010 році з невеличкого кафе «Кардинале» в мікрорайоні ЗАЗу. Згодом його закрив і відкрив ресторан «Альфонсо» на проспекті Миру, 76, та піцерію на вулиці Молодчого, 12.

— Ховати будете в Італії?

— Ні, буде кремування. Прощання в суботу, 27 січня. Потім збиратиму документи в посольство, робитиму паспорт, щоб вивезти урну з прахом. Без цього паспорта вивезти не можна. Поховаю урну на кладовищі «Яцево». У Чернігові в нього залишилося багато друзів, сподіваюся, будуть його провідувати. Його останкам краще спочивати тут, — продовжує жінка. —  Італійська рідня сказала, що не буде там ходити на його могилу.

Найважче буде з мовою і всіма необхідними документами. Бюрократія там ще та.

— Що сталося з Альфонсо?

— Відмовили нирки. Зранку 23 січня у своїй квартирі його знайшов брат. А мені вже повідомила його старша донька. Їй зараз 44 роки. Погіршилося здоров’я Альфонсо років сім тому. Погано працювали нирки, був на діалізі. Виявили цукровий діабет. Зашкалював цукор. При нормі п’ять, у нього часто тримався 15. З лікарень і реанімацій не вилазив. Був при смерті — набряк легень. Лікарі попереджали його, якщо не підкоригує харчування, вживання алкоголю, можуть бути гангрени. Але він не слухав. Це тривало років чотири. Не слухав і мене, сварилися часто щодо його здоров’я. Характер у нього був вибуховий. І, як наслідок, п’ять років тому ампутували одну ногу, потім другу. Відмовляли нирки, став на діаліз.

У Чернігів Альфонсо приїхав з гомеля разом з дружиною у 2008 році. Там теж був ресторанний бізнес. Марина білоруска. У Чернігові в Ракіеле народилася донька Олександра.

— Спочатку зробили тимчасовий вид на проживання, потім на постійній основі. У шлюбі були 17 років. І вже п’ять, як розлучені. Хоч і колишній, але шкода і боляче за нього. Родина в Італії в Альфонсо велика — доньки, брати, кузени, онуки. А коли помер, виявилося, що нікому він не потрібен, окрім нас. У Сашки з ним був тісний зв’язок. Важко переживає втрату батька.

— Яка тепер доля «Альфонсо» на проспекті Миру?

— Альфонсо на початку вересня 2023 року вирішив повертатися на батьківщину. І поїхав. Ресторан передав мені у власність. Зробили невеличкий ремонт, замінили витяжку і каналізацію, відкрилися наприкінці жовтня. Меню залишилося майже те саме (нарахувала аж 34 види піци! — Авт.).

Піцерія на Молодшого була і залишається моєю.

Ольга САМСОНЕНКО. Фото автора та з соцмереж