25 мільйонів гривень Київ передає Чернігову для розбудови оборонних споруд довкола нашого міста

13.06.2024 | Місто

Олександр Ломако, в. о міського голови, та Віталій Кличко, мер Києва

Необхідні рішення прийняті Київською міською радою та Міністерством фінансів України. Далі договір між містами має затвердити Чернігівська міська рада на найближчому засіданні. Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр ЛОМАКО під час загальноміської наради 7 червня.

— 25 млн отримаємо від столиці на укріплення та розширення оборонних та фортифікаційних споруд довкола Чернігова. Влада столиці позитивно відгукнулася на моє звернення, рішення ухвалені. Ми вже підписали договір та отримали погодження Міністерства фінансів на міжбюджетний трансферт. Готуємо на червневе засідання Чернігівської міськради рішення про затвердження цього договору та отримання коштів, — сказав Ломако.

У травні 2024 року в.о. міського голови Чернігова взяв участь у сесії Київської міської ради. Під час засідання він звернувся до депутатського корпусу стосовно надання фінансової підтримки нашому місту для зміцнення  існуючих фортифікаційних споруд та будівництва нових довкола нього.

Враховуючи, що наше місто захищає країну та столицю з північного напрямку, від його обороноздатності залежить і безпека Києва. Фінансові можливості бюджету нашої міської громади обмежені, у зв’язку із вилученням військового ПДФО та необхідністю продовжувати відбудову Чернігова. Тому, для зміцнення військових інженерно-технічних споруд, необхідно заручитися зовнішньою підтримкою. Депутати Київради підтримали звернення і прийняли рішення про виділення 25 млн грн.

Нагадаємо, будівництво оборонних споруд довкола міста розпочалося відразу після звільнення Чернівщини від окупаційних військ рф. На це з бюджету Чернігівської міської територіальної громади протягом 2022 та 2023 років спрямовано 110 млн грн.

 

— Від імені всіх чернігівців щиро дякую громаді міста Києва, меру Віталію Кличку та депутатському корпусу Київради. Пліч-о-пліч, у співпраці, робимо важливі речі, аби захистити наше місто — північний форпост України, столицю та країну. Разом — сильніші! Переможемо, — подякував за підтримку в.о. очільника Чернігова.

Пресслужба Чернігівської міської ради