19-та школа: за і проти ліцею
12 березня після ранкової тривоги учні чернігівської школи №19 поспішають на уроки.
Старшокласників не бачу. З 2022 року одинадцятих класів у школі №19 уже не було. Заклад орієнтувався стати гімназією. Незважаючи на батьківський актив, що був проти.
27 лютого Чернігівська міська військова адміністрація затвердила Програму освіти Чернігова на 2025-2027 роки. Визначила перепрофілювання школи №19 не в гімназію, а в ліцей. Попри те, що заклад комунальний. Рішення щодо нього мають приймати на сесії. А вони не відбуваються.
Ситуація нагадує гойдалки. Пристрасті не вщухають. Погляди різняться.
— Дуже добре, якщо школа №19 стане ліцеєм, — каже Євген ОТРОШ, батько дитини, яка вчиться у другому класі.
І Євген Отрош, й інші прихильники школи №19, як ліцею, називають підстави. Добре, бо дітей не треба буде в іншу школу переводити. Не треба буде транспортом їздити — усе на одному місці. Добре, бо в школі гарні укриття. Відремонтували друге, тож діти вчаться в одну зміну. Добре, бо в школі чудові спортивні зали. І навіть басейн є.
Якщо школа №19 стане ліцеєм, вона єдина в Чернігові матиме повну освітню ланку. Учні здобуватимуть освіту з першого по 11 (а згодом й по 12) класи. Так, як було раніше.
— Навіть якщо школа №19 буде ліцеєм, ми тут не будемо залишатися, — каже 33-річна Юлія ГАВРИЛЕНКО, мати третьокласниці. — Це нонсенс. Це руйнує реформу. Реформа передбачає, що ліцей — це окремий заклад. Без початкової ланки.
Діти будуть переходити з класу в клас. У них не буде навіть мотивації, що їм треба старатися, щоб взяли в ліцей.
Не секрет, що тут з дев’ятого класу всі перейдуть в десятий без відбору.
Зрозуміло, що багатьом батькам дуже страшно щось міняти. Тому й виникають питання: чому маємо переходити, чому маємо їздити в інший навчальний заклад? Це для дітей стрес.
— Хоча, як показує практика, це краще, — каже Юлія Гавриленко. — Дитина адаптується. І не завжди школа, де вона провчилася вісім чи 10 років, краща. Звикла, бо не бачила кращої. Перейде в іншу — для неї, можливо, інший світ відкриється.
Крім того, — додає, — у Чернігові дітей мало. Діти виїжджають. Хто буде вчитися в п’яти ліцеях міста — питання. В інших чотирьох (№№1, 12, 15, 22) казатимуть: а ми тоді навіщо?
«Я документів ніяких не бачила»
— Все-таки буде ліцей чи гімназія? — з цим питанням звернулася до адміністрації закладу.
— Я не можу цього сказати, я не знаю, — каже 61-річна Людмила ШЕЛУПЕЦЬ, директорка школи №19. Розмовляємо 6 березня. — Я документів ніяких не бачила. Школа працює в штатному режимі, — повторює кілька разів. — У навчальному закладі 1442 учні. Перші-дев’яті класи. Школа відновлюється. Три роки триває відбудова.
6 березня 2022 року сталася трагедія, — нагадує Людмила Григорівна. — Чотири прямих влучання в школу і вісім — біля школи. У нашому навчальному закладі з першого дня стояла тероборона. Працювала їдальня. Ми годували бійців. Тероборону й ЗСУ. Допомагали цивільним. У підвалі тоді знайшли прихисток 600 чернігівців.
Тамара КРАВЧЕНКО. Фото авторки
Пошук по сайту
Категорії
- Місто (799)
- Війна (290)
- Перехрестя (189)
- Кримінал (95)
- Політика (95)
- Здоров'я (77)
- Заєдісь! (59)
- Довоєнне (45)
- Весілля (32)
- Проєкт «Допоможи випускнику потрапити на шкільний бал» (29)
- Будмайданчик (28)
- Земля (21)
- Про простих (16)
- Промка (15)
- Чорна скринька (13)
- Життя (10)
- Жіноча рада (9)
- Акція (8)
- Про складних (8)
- Кіно (8)
- Ковід (8)
- Розгрузись (7)
- Новини (2)
- Точка зору (1)