12 інформаційних стендів збирається встановити Чернігіврада. Щоб не забували про події лютого-березня 2022 року. Два вже є

7.03.2024 | Місто

Над проїжджою частиною, поряд з розбомбленим будинком по вулиці Чорновола, 15 в Чернігові, працівники управління культури та туризму Чернігівради встановили інформаційний стенд висотою два метри. На стенді напис: «Місце пам’яті. 3 березня 2022 року о 12.15 російський літак скинув бомби на житловий масив у центрі міста на вулицях Чорновола та Богуна. Окрім житлових будинків, постраждали аптека, продуктовий магазин та кардіологічний диспансер, який знаходиться поряд. За результатами судово-технічної експертизи, це були бомби ФАБ-500. У той момент на вулиці стояла черга в аптеку та за продуктами. За офіційними даними, від цього бомбардування загинуло 47 людей, ще 18 отримали травми». Нижче та сама інформація англійською.

— Інформаційний стенд — частина туристичної навігації, що встановлювали раніше у визначних місцях Чернігова, — пояснює Катерина ЛИТВИН, заступниця начальника управління культури та туризму Чернігівради. — Там є два кюар-коди (підносиш камеру до коду і в телефоні відкривається інформація. Такі є і в «Весті». На телефоні відкривається відео, вигляд будівель зверху, знятий дронами. Піднесла камеру телефона до кюар-коду. Відео відкрилося. Є стрілочки, можна рухати картинку, роздивлятися детальніше, де які були руйнування.

— Хто готував інформацію для стенда, сайту?

— Працівники інституту національної пам’яті. Вони ж надавали інформацію і для стенду на Масанах. Він стоїть на тому місці, де згорів наш танк, загинуло троє військових.

Всього в Чернігові плануємо встановити 10-12 подібних стендів. На всіх мікрорайонах, де відбулися трагедії, загинули люди. Це Бобровиця, лижна база, біля «Союзу» на Доценка, де влучило в чергу за хлібом. Біля гуртожитку на ЗАЗі, на Старій Подусівці.

—  Встановлювали за кошти міста?

— Так, два встановлювали влітку минулого року. Прийняли таке рішення, внесли правки і кошти виділяли з туристичної програми.

На решту стендів шукаємо альтернативне фінансування. Подали декілька грантових заявок, щоб далі виготовляти не за кошти міста.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фото автора

Стенд на Чорновола, 15