12-15-17 гривень — за квиток в автобусі. З 1 березня
Головна » Місто » 12-15-17 гривень — за квиток в автобусі. З 1 березня
23.02.2024 | Місто
—28 грудня 2023 року управління транспорту на офіційному сайті міської ради розмістило регуляторний акт, де вказано, що рішення набуває чинності з 1 березня 2024 року. Вартість проїзду зросте, коли цей проєкт затвердить виконавчий комітет, — розповів 37-річний Олександр РИЖИЙ, начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку Чернігівської міської ради. — Вартість проїзду для користувачів транспортної картки не зміниться — 12 гривень. Підвищиться вартість лише для тих, хто оплачує банківською карткою та готівкою — 15 і 17 гривень відповідно. Ще раз для тих, хто, можливо, не зрозумів:
— 12 гривень — за транспортною карткою;
— 15 гривень — за банківською карткою;
— 17 гривень — якщо дають готівку водію.
Така різниця в тарифі є в багатьох обласних центрах, де впроваджено електронний квиток, — у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Вінниці.
Зміниться вартість проїзду в автобусі і для школярів — п’ять гривень. У тролейбусі залишається чотири. Лише при наявності транспортної картки та учнівського квитка.
Вартість транспортної картки (самого пластику) — 50 гривень. Придбати можна у водія чи помічника водія (кондуктора).
— Чи торкнеться здорожчання проїзду і тролейбусів?
— Ні. 12 гривень — готівкою, вісім — транспортною карткою.
Також із нововведень. У березні в автобусах з’явиться пересадковий квиток. Більше року такий діє в тролейбусах. Після прикладання картки до валідатора, тобто з моменту першої валідації, у вас є 30 хвилин, щоб зробити цю пересадку на інший автобус. На квитку зазначається час оплати проїзду і скільки часу залишилось для того, щоб зробити наступну пересадку. Після пересадки на другий маршрут треба знову скористатися транспортною карткою. Так би мовити, завалідуватися на новому маршруті.
Поки такий пересадковий квиток діє окремо для тролейбусів і для автобусів. Тобто не можна ним скористатися після оплати в тролейбусі, а потім пересісти в автобус чи навпаки. У майбутньому плануємо, щоб і він запрацював.
— Наскільки вигідний цей пересадковий квиток для перевізників? Адже гроші отримує лише один, перший. А я можу проїхати за ці безкоштовні пів години ще другий, третій раз.
— У місті працює єдина система пасажирських перевезень.
— Декілька тижнів не можна оплатити банківською карткою.
— З 29 січня тривають заплановані регламентні роботи. Переходимо до наступного етапу і тимчасово вимикаємо сервери, щоб їх покращити. Налаштовуємо програмне забезпечення. Ми не можемо зупинити транспорт у місті, щоб все зробити, тому і доводиться пасажирам терпіти такі незручності. Скільки це буде часу тривати, поки не можу сказати.
Поповнювати транспортну картку можна без комісії через додаток у телефоні Портмоне (Portmone) або у вайбері через чат-бот. Також поповнити можна, але вже з комісією (залежить від суми, на скільки поповнюєте), у терміналах або в червоних кіосках на зупинках. Для зручності в «Дозорі» (додаток у телефоні, в якому онлайн відстежується громадський транспорт) вказали місце розташування цих кіосків. Там і газети продають, до речі!!! (від редакції).
— З 1 лютого чернігівцям починають видавати пільгові транспортні картки. Пільговики хвилюються, що на картці буде обмежена кількість поїздок.
— Не буде жодних лімітів. Зможуть їздити, скільки завгодно. Ці картки вводяться для того, щоб порахувати кількість перевезення пільгових категорій пасажирів. А також, щоб розраховувати розмір компенсації, що має бути сплачена з міського бюджету перевізникам.
Під час кожної поїздки картку необхідно буде прикладати до стаціонарного валідатора, аби поїздка була зареєстрована, а пасажир отримав квиток. Не треба бігти в перші дні і створювати натовпи. Усі встигнуть отримати. Орієнтовно процес оформлення триватиме до 31 грудня 2024 року.
Щоб замовити картку, треба звернутися до департаменту соцполітики міської ради на вулиці Івана Мазепи, 19. Написати заяву. Надати копію та оригінал: паспорта, ідентифікаційного коду, документа про реєстрацію в Чернігові та посвідчення, згідно якого надаються пільги. Далі ця інформація передається до Чернігівської транспортної компанії, яка виготовлятиме картки. Через деякий час, потрібно буде забрати картку в департаменті соцполітики. До речі, пільговики-переселенці (ВПО), які стоять на обліку в департаменті, теж можуть подавати документи на ці картки.
— Картки видаються тільки тим, хто має чернігівську прописку. Іменні. На них вказується прізвище, ім’я, по батькові пільговика та номер посвідчення, яке дає право на безоплатний проїзд. Картка дійсна лише при наявності цього документа, — уточнює Олександр Рижий. — Якщо ж пільговик не оформить собі таку картку в цьому році, з 2025 користуватися пільговим проїздом у громадському транспорті не зможе. Контролери матимуть право оштрафувати.
— Чи треба платити за пільгову картку?
— Перший раз видається безкоштовно. У разі втрати треба платити за відновлення. Яка це буде сума, поки вирішуємо.
— Що робити тим, у кого прописка не місцева, але людина проживає і працює в Чернігові?
— Звернутися до голови села, громади. А він уже звертається до транспортної компанії та купує ці картки за рахунок своєї громади. Він же їх і видає потім.