«ВІН САМ СОБІ НАБАЛАКАВ НА ВИРОК»

9.12.2022 | Кримінал
Чернігівський районний суд визнав винним 39-річного Володимира Гребельного, чернігівця, начальника відділу запобігання надзвичайними ситуаціями Чернігівського райуправління ДСНС. Присудив п’ять років позбавлення волі та конфіскацію половини майна: трикімнатної квартири площею 101, 1 квадратного метра, половини будинку 129,8 квадратного метра і нежитлового приміщення 4,1 квадратного метра. Також суд позбавив звання підполковника служби цивільного захисту. Кримінальне провадження було відкрите за статтею 368 ч. 3 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».
— А він думав, що буде весь час так їздити і дань збивати? — розповідає про ситуацію 43-річний Ігор ПИЛЬНИК. Чоловік 12 років тримає пилораму в Пакулі Чернігівського району. З 2020 року винаймає приміщення колишнього СТОВ «Полісся». — Ця історія тягнулася давно. Раніше просив дві-три тисячі гривень, то давали. А коли вже пішов на десять… Місцеві підприємці знають, як його звуть і хто він такий. Казав, що треба вікна десь міняти. А що, я повинен це робити? Я податки плачу державі.
— Десять тисяч гривень за рік чи місяць?
— Рік. Аби за місяць, то нахабство велике. Ми на своїй пилорамі пиляємо 100-150 кубів у місяць. Є підприємства, що пиляють по 600-700 кубів. І такса для всіх однакова.
Ви його бачили? Модний ходить. Думаю, точно не на вікна брав. І з вироком він не згоден. Адвокат, кажуть, один із кращих (Галина Якуба, голова ради адвокатів Чернігівської області. — Авт.). Але він сам набалакав на себе.
— Як прийшли до того, аби написати заяву?
— А хто він такий, щоб я йому віддав 10 тисяч гривень, своїх, зароблених? Мене заїло те, що у знайомих, які напилюють більше, брав менше. Аби ж попросив дві тисячі. Дістав би із кишені, дав і поїхав. І проблем би в нього не було, — сміється чоловік. — Але треба апетит трохи врізати. Він заробив те, до чого йшов. Треба закінчувати із цим беспрєдєлом.
— Заяву написали в поліцію, прокуратуру?
— В управління боротьби з організованою злочинністю. Зараз воно по-іншому називається.
Він, можливо, думає, що хтось підставив. Але є аудіозапис, на якому набалакано з йогобоку достатньо.
— Ви самі записували, що він казав?
— На телефон, під час зустрічі. Я їхав із Чернігова, а він приїжджав до мене на пилораму. Зателефонував мені, домовились зустрітися на перехресті в Ковпиті. Я знав, що буде щось просити, просто так не приїжджають. Назвав суму — 10 тисяч гривень. Кажу, у мене таких грошей немає. Давай завтра половину. Тоді і вирішив, що достатньо.
— На якій машині приїжджав?
— «Форд Ф’южен» синій. Американець, не старенький.
Який їхав, таку й стрів. Якщо не згоден із вироком суду, хай подає на апеляцію. Я сказав правду, хай мене хоч на детектор ведуть. Усе було реально. Є відео, як приїздив на пилораму, як заходив, говорив.
Володимир Гребельний із вироком суду не згоден.
— Однозначно ми не згодні з рішенням Чернігівського районного суду, — коментує Галина ЯКУБА, адвокат Гребельного. — Будемо подавати апеляційну скаргу. Від себе можу сказати: на момент написання заяви заявника взагалі не було в Чернігові. Суд це виправдав так, що, можливо, оперуповноважений, коли приймав заяву, не подивився на годинник і вказав інший час. Але, коли на кону п’ять років позбавлення волі, то такої недбалості з боку органу досудового розслідування не може бути. В обвинуваченні вказано положення про відділ, який він очолював і мав якісь повноваження. Але на той момент у службі проходила реорганізація і документів, положень про відділ на момент реєстрації кримінального провадження не було. У мого підзахисного фактично на той час не було ніяких повноважень. Щодо пилорами і заявника теж питання. Він взагалі в іншому населеному пункті веде свою підприємницьку діяльність. Є купа недоліків по справі, з якими ми стовідсотково не погоджуємось.
Юлія СЕМЕНЕЦЬ