Анатолій Малофієнко попав під автівку, за кермом був Дмитро Федоров, голова Новобілоуської громади

5.02.2024 | Про складних

18 грудня, у понеділок, близько 21.00 на об’їзній дорозі за Черніговом легковик збив пішохода. За кермом сірого «Сітроена» був 31-річний Дмитро Федоров, голова Новобілоуської громади. Загиблий — 44-річний Анатолій Малофієнко.

20 грудня на робочому місці Дмитра Федорова не було.

— На три дні взяв відпустку за  свій рахунок, — каже Юрій ТКАЧЕНКО, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів. — Аварія сталася в неробочий час. Голова їхав до дружини з дітьми в Довжик. Там живуть батьки дружини.

— Загиблий місцевий?

— Із Кошівки. Знаю, бо я звідти родом. Батьки померли. Толик жив сам у батьківській хаті. Брат Віталій військовий, зараз на навчанні за кордоном. 21 грудня повинен повернутися і взяти відпустку за сімейними обставинами у військовій частині, аби приїхати на похорон. Якщо нічого не зміниться. Є ще сестра, але контактів її немає.

— Куди він ішов?

— Я його бачив у день аварії о 18.00. Ішов селом. Часто ходив. І вдень, і ввечері.

— Випивав?

— У кожного своє розуміння цього. Бувало, випивав. Біда сталася на проїжджій частині між селами Деснянка та Кошівка. На цій ділянці освітлення немає. Удар прийшовся у правий бік автівки.

Перша освіта нашого голови — медична. Як тільки це трапилося, зупинився. Почав перевіряти пульс, намагався надати першу медичну допомогу. Одразу викликав «швидку», поліцію. Але чоловік помер.

— Яка була швидкість?

— Не можу сказати. Приїздила оперативно-слідча група. Дивилися пошкодження машини. Розбите лобове скло і права фара. Перевіряли, яка гума.

— Машина голови?

— Ні. Службова. Її нам надало європейське аграрне підприємство як гуманітарну допомогу сільській раді. Не нова. Десь місяць тому поставили авто на облік. Тоді було на літній гумі. Але ми одразу «перевзули» на зимову. Зараз «Сітроен» на штрафмайданчику.

— Хто буде займатися похованням?

— Якщо брат не встигне, ці обов’язки на себе візьме сільрада. І неважливо, чи причетний до цього голова, чи ні. Ми виділяємо  з бюджету кошти на поховання місцевих, якщо рідні або не можуть, або відмовляються ховати.

Голова буде ходити на роботу, доки йде слідство, і до рішення суду. Зі слідством співпрацює, не переховується.

— По факту відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження», — прокоментувала 32-річна Наталія СЛАБЕНЯК, речниця Нацполіції області. — Передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Юлія СЕМЕНЕЦЬ