«Працюють на мітлі, прибиральниками»

8.04.2024 | Кримінал

У Новозаводському районному суді Чернігова розглядають справу про обвинувачення трьох працівників комунального підприємства міськради АТП-2528 (воно займається вивезенням сміття і прибиранням міста). Підозрювані — Микола Матвеєв, Андрій Сідун та Сергій Антипов, їм інкримінують організовану злочинну групу. За інформацією облпрокуратури, підозрюються у незаконному привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану, службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу). Підприємця Ігора Зубаху підозрюють у пособництві організованій групі в незаконному привласненні чужого майна та його легалізації (ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу). Захищають підозрюваних адвокати Олексій Кінебас та Павло Хайтов. Представник потерпілої сторони Микола Мороз, юрист АТП-2528.

За версією обвинувачення, Матвеєв, обіймаючи посаду начальника цеху «Полігон знешкодження твердих побутових відходів», з метою незаконного збагачення, зловживаючи службовим становищем, створив і очолив стійку організовану групу, до якої залучив майстра цеху та техніка-планувальника для спільного привласнення дизельного пального з подальшим відчуженням за гроші суб`єктам підприємницької діяльності. З 6 травня по 10 серпня минулого року привласнили 20 670 літрів солярки на суму 932 865,35 гривень.

«Один з правопорушників отримував пальне в оператора автозаправної станції за паливною картою, після чого чоловіки перевозили і продавали його спільнику, з яким мали попередню домовленість про обіцяне придбання за нижчими від ринкових цінами. З метою приховання фактів привласнення пального, організатор злочинної групи вносив неправдиві відомості в бланки подорожніх листів, підтверджуючи таким чином «правомірне» використання паливно-мастильних матеріалів. За вчинене обвинуваченим загрожує покарання від семи до дванадцяти років позбавлення волі», — повідомляє облпрокуратура.

— Матвеєв, Сідун і Антипов — колишні ваші працівники? — поцікавилася у 48-річного Руслана ВОЛОКА, керівника АТП 2528.

— Так, Матвеєв був начальником цеху полігону, Сідун майстер, Антипов водій. Якщо чесно, не знаю, чого його туди всунули.

— Ви їх позвільняли?

— Ні, на підставі чого? Відсторонені від посад. Працюють на мітлі, прибиральниками.

— Думала, що Матвеєв у війську.

— Він не військовослужбовець. Вони прибирають місто, на вінику стоять. Людей не вистачає, хай займаються прибиранням, — повторив Волок.

Валентина ОСТЕРСЬКА

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.