Перебіжчик із Добрянки отримав десять років тюрми

14.06.2024 | Кримінал

Сергій Маслюков

Деснянський районний суд Чернігова засудив 50-річного Сергія Маслюкова, жителя селища Добрянка, що на Ріпкинщині. За пособництво державі-агресору дав десять років тюрми та на п’ятнадцять років позбавив права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги. Також присудив стягнути з нього тринадцять тисяч шістсот тридцять одну гривню на залучення експерта по справі. І ухвалив помістити в СІЗО після затримання. Адже на суді Маслюкова не було.

Торік 9 жовтня, знаючи місця, він потайки, оминаючи мінні поля, перейшов кордон і вийшов в районі Піддобрянки (це вже територія білорусі). Там здався білоруським прикордонникам. Український та закордонний паспорти, військовий квиток, свідоцтво про народження та інші документи залишив вдома. Доки білоруси перевірял, хто він насправді, з 10 жовтня 2023-го по 8 січня нинішнього року сидів у слідчому ізоляторі №3 гомеля. Де він зараз, невідомо.

Маслюков дав інтерв’ю телеканалу «телерадіокомпанія гомель». «До магазину йдеш, спіймали та повістку виписують», — поскаржився. Говорив, що в Україні немає ні роботи, ні доходів. Вказував, що не хоче воювати. Ніс абсурд: «Моё мнение, шоб скорее Россия подвинула туда полностью всю Украину, шоб все, это самое, и Киев забрали, это самое, ну, можно тот Львов им оставить да и все!». Відеоролик потрапив в інтернет на ютуб.

Раніше Маслюков сезонно працював опалювачем в амбулаторії та в школі. Що він за людина, коротко розповіла на суді колишня дружина. Вони прожили разом 12 років. Є двоє спільних дітей. Були у шлюбі до 2017 року. Після розлучення вона припинила з ним спілкуватися. Дітьми не цікавився, нічим не допомагав. Жив зі своєю матір’ю. А коли її у 2020 році не стало, мешкав сам. Дружина двічі говорила з Сергієм телефоном з приводу його боргів, бо її дістали колектори. Колись Маслюков проживав у Казахстані. Його мати за національністю росіянка, батько — українець. Коли виповнилося 18 років, з батьками переїхали в Україну, тут відслужив в армії. Має рідного брата, який живе в росії, та двоюрідну сестру, котра мешкає у білорусі. Протягом спільного проживання Маслюков неодноразово висловлював невдоволення владою в Україні, говорив, що тут немає роботи, хоча сам був лінивим.

Нині Маслюков оголошений в міжнародний розшук.

Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото з інтернету