Головну податківицю судять у Новозаводському суді

1.02.2024 | Кримінал

На 8 лютого в Новозаводському районному суді Чернігова призначено розгляд справи по обвинуваченню Людмили Слотюк, колишньої керівниці Головного управління ДПС у Чернігівській області,  у декларуванні недостовірної інформації. Обвинувачення підтримує представник Офісу Генерального прокурора з Києва.

Слотюк призначили в Чернігів 13 липня 2020 року. Попереднє місце роботи — начальниця Державної податкової інспекції в Подільському районі Києва. У податковій з 2006 року,  працювала інспектором  відділу обліку та звітності Сакської податкової інспекції в Криму.

ДБР нагрянула до чернігівської податкової ще влітку. Невдовзі її очільниця пішла на лікарняний.

Тоді ДБР повідомило:  «Встановлено, що мати податківиці в 2023 році набула право власності на квартиру та два паркомісця в одному з елітних житлових комплексів Києва. За попередньою оцінкою, ринкова вартість майна становить 12 млн гривень, що суттєво перевищує офіційні доходи як самої чиновниці, так і її матері. Крім того, посадовиця через знайому продала свою квартиру та дві земельних ділянки в АР Крим, але ці гроші також не могли покрити покупку елітної нерухомості в Києві. Отримані від угоди мільйони рублів були перераховані на рахунок чоловіка фігурантки у російському банку, який перебуває під санкціями України та ЄС. Також податківиця сплатила податки до бюджету рф за реалізацію цього майна».

Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Валентина ОСТЕРСЬКА