ДТП на «зебрі». Батьки збитої дівчинки збираються до Верховного Суду

1.03.2024 | Кримінал

Понад рік тривають суди у справі 9-річної Валерії Доценко. На нерегульованому пішохідному переході по вулиці Любецькій, в Чернігові, поблизу колишнього м’ясокомбінату, на «Опелі» її збив  45-річний Віктор Степаненко, чернігівець. Дівчинці тоді було вісім років. Поверталася 2 грудня 2022 року додому зі школи.

З закритою черепно-мозковою травмою, із забоєм головного мозку, саднами м`яких тканин голови, крововиливом правого очного яблука, саднами правої верхньої та обох нижніх кінцівок дівчинку доставили до лікарні.

— Потім почались три тижні пекла для Лерочки і мене, вагітної на шостому місяці. 21 день донька провела в дитячій і дорослій лікарнях. Безліч обстежень, домашнє лікування, психолог, купа нервів і сліз. Вдома мене чекали ще троє дітей. Дякую Богу, що донька жива і не поламана, — згадує 31-річна Ірина СОПІЛОВА, мати. —  Лера тепер боїться машин. Й зараз іноді здригається, коли чує, як пригальмовують автівки. Довго пропрацьовувала цю психологічну травму.

Валерія Доценко

Лера спортсменка, займалася гімнастикою. Ймовірно, це і врятувало її від переломів.

—  Дівчинка і ще декілька чоловік стояли на тротуарі навпроти пішохідного переходу. Зліва на «Газельці» зупинився чоловік. За ним ще декілька машин. Поморгав фарами, що можна переходити. І люди пішли. Лері залишилося дійти до кінця «зебри» десь три кроки. Мої три дорослі кроки. Десь дві третини дороги вже було пройдено. Аж тут на зустрічну смугу вилітає «Опель» і збиває її. Гальмівного шляху не було, — говорила про момент аварії  36-річна Марина СЕЛЮЧЕНКО, свідок. — Ви уявляєте, яка там була швидкість? Мінімум 60 кілометрів. Дівчинка кілограм 25 важить, відлетіла метрів на десять. Її шапку закинуло на дах «Опелю», рюкзак — на капот машини, черевичок лежав метрів за 50 від місця зіткнення. Пластик від бамперу розлетівся по дорозі.

Вивчивши історію хвороби і амбулаторну картку дівчинки, судово-медичний експерт визначив, що Лера отримала легкі тілесні ушкодження. Справу перекваліфікували в адміністративну.  Водія притягнули до відповідальності за статтею 124 адмінкодексу: «Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів». Санкція статті — штраф.

— Коли Степаненку присудили аж 850 гривень штрафу, ми подали на відшкодування моральної шкоди. Попросили 50 тисяч гривень і 15 тисяч відшкодування юридичних витрат, — продовжує мати. —  7 червня 2023 року Деснянський суд задовольнив позов в повному обсязі. Дали місяць на апеляцію. Аж раптом 14 вересня накладають арешт на кошти та відкривають виконавче провадження. Олександру Данічу, моєму адвокату, телефонує адвокат водія Олексій Кінебас. Пропонує взяти 40 тисяч гривень і щоб ми забрали виконавчий лист. Відмовляємося.

І яке ж було здивування, коли Степаненко 29 грудня 2023 року подає апеляцію. Як це в нього вийшло не через місяць, а через півроку майже? Вказує, що не згоден і просить зменшити розмір моральної компенсації до 15 тисяч гривень.

Апеляція на семи листках формату А4, де вказував, що сумнівається, чи була взагалі донька в лікарні. Мовляв, чи лікувала я її. Що ми, батьки, тоді не займалися вихованням і реабілітацією дитини. Читала і не розуміла, як таке взагалі можна написати?

5 лютого було засідання в апеляційному суді. Своїм рішенням суд вдвічі зменшив суми, які були заявлені: моральну шкоду — до 25 тисяч гривень і компенсацію адвокатських послуг встановив 7500. З цим ми не згодні і будемо оскаржувати рішення в Верховному Суді. Також будемо просити, щоб переглянули вирок Степаненку. Як це так, збив на пішохідному переході дитину, заплатив 850 гривень штрафу і все?

— Як зараз почувається Лера?

—  На днях робили енцефалограму. Є защемлення судин головного мозку. Невролог сказала, що навіть при температурі 37,4 градуса в неї можуть бути судоми. На місяць розписане лікування

— Водій приймає участь у лікуванні?

— Ні. За останній рік жодного разу не телефонував і не писав.

— Ви подавали на апеляцію. Що саме вам не сподобалося в рішенні суду? — запитала у Степаненка.

— Мені нецікаво з вами розмовляти, — відповів чоловік.

Ольга САМСОНЕНКО. Фото з сімейного архіву

Пропускайте пішоходів, це для всіх корисно.

Пошук по сайту