За підробку документів і незаконне переправлення через кордон Андрій Бабич, депутат, та Ігор Протовень, бізнесмен, отримали по п’ять років умовно

1.02.2024 | Кримінал

Андрій Бабич працював у «Чернігівобленерго». До Чернігівської райради пройшов від партії «Опозиційна платформа — За життя». Входив до складу комісії з питань екології, земельних відносин та агропромислового розвитку. Ігор Протовень — чернігівський бізнесмен.

Їх  затримали в жовтні 2022 року в Луцьку. Звинуватили відразу за двома статтями Кримінального кодексу: ч.3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через кордон) та ч.3 ст. 358 (підроблення документів).

За кілька днів Бабич вийшов із СІЗО під заставу.

Луцький міськрайонний суд виніс обом  вирок — по п’ять років умовно і сплатити 9816 гривень за проведені по справі експертизи. Покарання суд призначив нижче нижчої межі, мотивуючи тим, що обидва визнали вину, розкаялися, сприяли розкриттю злочину, усвідомили незаконність вчинених ними дій. Також, що Бабич — волонтер, а в Протовеня є неповнолітня дитина. До того ж, на думку судді, від скоєння ними злочину ніяких суспільно-небезпечних наслідків не настало.

Як ідеться в рішенні суду, Бабич та Протовень вступили в злочинну змову та організували незаконне переправлення через державний кордон України чоловіків призовного віку. За тимчасове посвідчення військовозобов’язаного із засвідченими відтисками гербової печатки та штампами про взяття та зняття з військового обліку один з клієнтів заплатив їм 40 тисяч гривень. А ось два підроблених свідоцтва про народження дітей іншому чоловіку обійшлися б у 120 тисяч гривень. Спочатку він перерахував на картку, що була в організаторів оборудки, 60 тисяч гривень завдатку.

19 жовтня 2022 року Бабич і Протовень приїхали на «БМВ» до Луцька. І Протовень біля входу до  торгово-розважального центру «Порт Сіті» передав ухилянту конверт з логотипом «Нова Пошта», в якому були два підроблених свідоцтва про народження дітей, а чоловік йому — другу частину обумовленої суми, 1500 доларів. Після чого Бабича і Протовеня затримали правоохоронці.

Валентина ОСТЕРСЬКА

Пошук по сайту