34 тисячі гривень штрафу — вирок Андрію Блаушу за збитого підлітка

14.03.2024 | Кримінал

Андрій Блауш та Тетяна Сенько

4 березня Деснянський районний суд Чернігова виніс вирок 34-річному Андрію Блаушу — 34 тисячі гривень штрафу. Також він повинен сплатити 42 514 гривень витрат на залучення експертів.

Андрій — рідний брат 31-річного Дмитра Блауша, заступника голови обласної ради. Блауш-старший втрапив у скандал в травні 2018 року.

19 травня ввечері Андрій Блауш, керуючи автомобілем «Toyota Rav4», проявив неуважність, неправильно оцінив дорожню обстановку, не вжив заходів для зменшення швидкості та допустив наїзд на велосипедиста 11-річного Ярослава Омельченка, який рухався з правого боку дороги. Внаслідок чого малолітній Омельченко отримав тілесні ушкодження. За висновком судово-медичної експертизи, всі травми відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень.

«Тойота» Блауша

Ярослав Омельченко

Велосипед Ярослава

На авто Блауша було накладено арешт, 16 серпня 2019 року суд зняв його. Судили Блауша за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому тяжке тілесне ушкодження). Санкція статті — ув’язнення на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Блауш просив, якщо суд визнає його винним, не позбавляти права керування транспортними засобами, бо наразі він здійснює волонтерську діяльність, відправляє вантажі із-за кордону до ЗСУ в Україну та допомагає переселенцям з України, які у зв`язку із військовими діями прибувають до Туреччини.

Ще до початку війни, перед тим, як почалися суди, Андрій Блауш виїхав за кордон. А справу намагалися загальмувати. Через це мати потерпілого, чернігівська підприємниця Тетяна Сенько їздила на одиничні пікети до Києва, писала президенту.

На суді 39-річна Тетяна Сенько розповіла, що дитину з травмами на 18-ий день виписали з лікарні. Передчасно зняли гіпс із руки й та стала сохнути. Возила сина на лікування до Києва. Наразі Ярослав почувається не дуже. Після ДТП Блауш зустрічався з нею в «МакДональдсі», обіцяв, що допомагатиме. Потім прийшов до лікарні, просив пробачення у неї та сина, дав гроші на лікування та за моральну шкоду, 170 чи 173 тисячі гривень. Гроші брати не хотіла, але її адвокат наполіг.

Суд врахував, що Блауш раніше до кримінальної відповідальності не притягувався. На обліку в нарколога та психіатра не перебуває. Є волонтером, керівником БФ «Добродія» в Туреччині, має подяку за чуйність, гуманність, щиру благодійну допомогу та особистий внесок у розвиток української культури за кордоном. Має дітей 2017 та 2022 років народження. Тому виправлення винуватця можливе без позбавлення або обмеження волі. Також суд послався на заяву матері потерпілого від 31 березня минулого року, у якій сказано, що вони з сином вибачили обвинуваченому, який компенсував витрати на лікування та заподіяну моральну шкоду. І просить призначити покарання у виді штрафу та не застосовувати позбавлення прав. Тому суд визнав за можливе перейти до більш м`якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу та без позбавлення права керувати транспортними засобами.

Прокурор заявив цивільний позов в інтересах Чернігівської обласної лікарні про стягнення з Блауша 16 859 гривень за лікування хлопця і 9101 для обласної дитячої лікарні. Блауш відмовився їх платити, мовляв, матері ж відшкодував. Крім цього суду не було надано  реквізитів, за якими треба перераховувати вказані суми. Через це суд залишив позови без розгляду.

— При таких травмах надто м’який вирок? — запитала маму Ярослава.

— Сподіваюся, син наслідки травм переросте. Якщо надумаються оскаржувати вирок, не мовчатиму. Нагадаю про пакетики з наркотиками, знайденими в кущах недалеко від місця ДТП, — говорить  Тетяна Сенько.

Фото Валентини Остерської та із сайту Національної поліції.
Фото зроблені в травні 2018 року