Про кримінальне минуле громадського активіста заявили під час резонансного судового процесу
Олександр Гашпар
У вівторок, 15 травня 2018 року, у Деснянському районному суді Чернігова чекали на 49-річного Владислава Атрошенка, міського голову Чернігова. Щоб продовжити розгляд справи, пов’язаної зі зверненням 39-річного Олександра Гашпара, громадського активіста, до НАЗК (національне агентство з питань запобігання корупції). Нібито Атрошенко неправильно проголосував на виконкомі Чернігівради. Конфлікт інтересів.
Мер до суду не прийшов, надіслав представника, а у справі стався несподіваний поворот. Дмитро Федоров, консультант Атрошенко з юридичних питань, заявив про відведення судді Руслана Григор’єва.
15 травня на засіданні суду відкрилися нові факти. А саме: батько судді Руслана Григор’єва у 1998 році представляв інтереси Олександра Гашпара під час розгляду його справи у Деснянському суді!
Виявилося, і у Гашпара мається скелет у шафі.
Рішенням від 25 вересня 1998 Олександр Гашпар був визнаний винним за частиною першою статті 86, а саме розбій. Покарання – чотири роки позбавлення волі у виправно-трудовій колонії посиленого режиму з конфіскацією майна.
Судом встановлено, що 11 червня 1998 року Олександр Гашпар з метою відкритого викрадення державного майна прибув до поштового відділення №29, розташованого по вулиці Волковича у Чернігові, де вдягнув на себе маску, заздалегідь виготовлену із в’язаної шапочки, сонячні окуляри, взяв кухонний ніж із довгим лезом в одну руку, в інший затиснув навчальну гранату, схожу на справжню, і зажадав від оператора Недашковської Є.А. інкасаторську сумку. Коли жінка почала кричати, пригрозив: «Відійди від дверей. Кину гранату». Так згадує, судячи з вироку, одна зі свідків.
Після того, як увагу Гашпара відвернув голос іншої співробітниці відділення, Недашковська почала дзвонити до міліції. Гашпар, побачивши це, перерізав ножем шнур телефону та зі столу оператора викрав 249 гривень.
З викраденим намагався втекти, але його затримали військовослужбовці у підвалі одного з будинків поблизу поштового відділення.
Гашпар вину визнав частково. Суду пояснив, що з нього наочно знайомі хлопці вимагали гроші за нібито присвоєний ними плеєр. Що й штовхнуло його на злочин.
Зранку він прийшов у відділення, бачив, що від’їхала інкасаторська машина. У коридорі одягнув шапочку з прорізами для очей, темні окуляри. В одній руці затиснув гранату та поліетиленовий пакет, в іншій тримав ніж із лезом 20 сантиметрів. Дві учбові гранати купив перед цим на ринку.
Проаналізувавши докази, суд дійшов висновку, що Гашпар здійснив розбійний напад. Надалі активіста було звільнено за амністією. Судимість знято.
— Я підтверджую, що адвокат, який представляв інтереси Гашпара Олександра Романовича, мій близький родич, а саме батько, — сказав суддя Руслан Григор’єв.
Також Федоров заявив, що Гашпар може бути родичем родини Григор’євих. Цю інформацію суддя не підтвердив. Але уточнив, що його близький родич у добрих стосунках із батьками Олександра Гашпара.
Заяву про відведення визнали обґрунтованою. Справа направлена ??до канцелярії для подальшого автоматизованого розподілу. До якого судді потрапить, той і розглядатиме.
Дата наступного судового засідання наразі невідома.
Трохи про історію питання. 2 червня 2016 року був черговий виконком Чернігівради. На цьому засіданні ТОВ «Сервіс-Центр» отримало дозвіл на спорудження торгових рядів на Центральному ринку. Бо старі конструкції на орендованій фірмою ділянці згоріли. За дозвіл проголосували усі члени виконкому на чолі із міським головою.
Один із акціонерів ТОВ «Сервіс-Центр» – тесть мера. Олександр Гашпар заявив, що Владислав Атрошенко не мав голосувати з цього питання, мовляв, треба було повідомити про конфлікт інтересів. Активіст подав заяву до НАЗК (національне агентство з питань запобігання корупції). НАЗК склав адміністративний протокол, і Деснянський суд розглядає справу про адміністративне порушення.
Владислав Атрошенко зі звинуваченнями не згоден. Міський голова уточнив, що конфлікту інтересів не було, оскільки рішенням виконкому не надавалося ані фінансових, ані земельних преференцій. Заявив про це на судовому засіданні.
Тоді ж слухали свідків. У тому числі головного архітектора міста Сергія Калюжного, котрий представляв питання на виконкомі. Сергій Сергійович сказав, що питання такого типу називають технічними. І за них голосують переважно пакетом, без додаткових обговорень. Так, над питаннями попередньо працює профільна комісія. Немає тут корупції.